Haber

Cırnik Köprüsü 3 şeritten 5 şeride çıkarıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğusunu batıya bağlayan Alanya istikametindeki Serik Caddesi üzerindeki Cırnik Köprüsü’nde yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Trafiğe açılan yol, lider Muhittin Böcek tarafından yapılan son incelemelerin ardından 3 şeritten 5 şeride çıkarıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da ulaşımın rahat ve konforlu olması için çalışmalarını sürdürüyor. Kent içi trafik sıkışıklığını kıymetli nokta dokunuşlarıyla ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, son olarak genişletme çalışmasıyla Cırnik Köprüsü’ndeki 3 şeritli ulaşımı 5 şeride çıkardı. Lara istikametine gitmek isteyen sürücülerin özellikle sağa dönüş yaptıklarında yaşadıkları trafik sıkışıklığı, Düden Çayı üzerindeki köprünün yaklaşık 25 milyon lira harcanarak genişletilmesiyle son buldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, köprüde son incelemeleri yaparak trafiğe açtı. Lider Böcek, “Bu önemli projenin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ULAŞIM KONUSUNDA DEĞERLENDİRME YAPIYORUZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın ulaşım sorunlarına yönelik çözüm çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, “Her gün yeni bir çözüm sunuyoruz. Alanya istikametinde Serik Caddesi üzerinde yer alan Cirnik Köprüsü, 58 adet fore kazık ile genişletildi. 24 Nisan’da başlattığımız çalışmaların ardından 18 metre derinliğe kadar sürülerek 3 şeritten 5 şeride çıkarıldı.Toplam maliyeti yaklaşık 25 milyon TL olan bu proje, sabah havalimanına geldiğimizde trafik sorununu ortadan kaldırdı. ve otel servisleri yoğun. Her türlü düşünceyi analiz etme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu