Ekonomi

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına Dev Hibe Desteği

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı için hibe verileceğini duyurdu. Açıklamada, yeni yapılacak tesisler için 7 milyon TL, kısmen inşa edilen tesislerin tamamlanması için ise 5 milyon TL’ye kadar hibe verileceği kaydedildi.

İlgili kurumdan yapılan yazılı açıklamada, kırsal kalkınma katkıları kapsamında hak kazanan işletmelere, elektrik ihtiyacını karşılamak üzere yenilenebilir enerji tesislerinin teknoloji yenilemesi veya modernizasyonu için hibe matrahı verileceği belirtildi. öz tüketim için tesis. Açıklamada, “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı için bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuru yapabilir. Başvuru yeri başvuru sahipleri ile ilgili olabileceğinden, projeyi 5 yıl vadeli kiralayarak hayata geçirmek.

‘B’ iş planı çerçevesinde fiyatlandırılan projelerin temel hibe tutarı 50 bin ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Yeni yapılacak tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilecek. Üreticiler teknik esas ve detaylı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Teşkilat Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimi’ne başvurabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu