Haber

Yavuz Ağıralioğlu İstifa Nedenini Açıkladı

İYİ Parti ile yollarını ayıran İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partiden neden istifa ettiğini açıkladı.

‘Benim için en iyisi buydu’

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini ve desteklemeyeceğini söyleyerek İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyerek istifasının nedenlerini açıkladı.

Ağıralıoğlu şunları söyledi:

‘Siyasi çabam içerisinde partim ve partimin mensubu olduğu bu pakttaki konumum partime yük olmaya başladı. Benim istifam böyle bir duygu içeriyor. Ortak cumhurbaşkanı adaylığı vasiyetnamesini imzalamadım, partimin 3-5 günde bir oldubitti ile karşı karşıya kalmasına, boşa çaba sarf etmesine itiraz ettim. Ben dayatmayı kabul edilemez bulduğumu söyledim. Adaylık için başvurmadım. Bu benim için erdemliydi. Erdemli ve mecburi olan kısım şu ki, yaptığım açıklamalarla partimin mutabık kaldığı siyasi mekanın gölgesi oldum.

Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz, ölçüsüz kazanmaktansa; Cesaretle kaybetmeyi tercih eden politik dile öncelik verdim. Bu dayatmadan sonra ülkenin en müstesna makamlarının şantaja maruz kalmasıyla bana dayatılan kararı ben verdim.

İYİ Parti ile siyasi ortaklığımı sonlandırıyorum. UYGUN Parti’nin kırmızı çizgisi olarak bildiğim şeyle bitiriyorum. Yemin etmem, onlar benim arkadaşlarım. Haklarını ihlal etmiyorum ama onlara güç diliyorum.

‘Çocuklarımızın katillerinden hiçbir şey beklemeyeceğiz’

İş değişikliğinden sonra aldığım tavırlar ortada. 3-4 kez görev değişikliğine maruz kaldım, bazılarını basından öğrendim. Kendimi çok değersiz hissettim.

Ben hiçbir mevkide milletimden ve partideki arkadaşlarımdan utanmadım. Elimden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştım.

Mücadele edeceğiz ama onları yenmek için devlet ve millet düşmanlarına başvurmayacağız. Çocuklarımızın katillerinden hiçbir şey beklemeyeceğiz. Devletini uluslararası komplolara şikayet etmeye kodlanmış FETÖ gibi entrikaların baskılarına maruz kalacak tüm açıkları kapatacağız.

Hakkı benim hakkıma karışan ve benden bir hakkı olduğunu zanneden kimseye hakkım helaldir. Alınlarımızın terleri birbirine karıştı. Değerli hayaller kurduk, çok çalıştık.

Omuz omuza verdiğim, her birini ayrı ayrı sevdiğim UYGUN Parti ailesine gösterdikleri sevgi için teşekkür ederim. Onların hayallerine vefa göstermek Türk milletine borcumuzdur. Ancak siyasette bizi yol ayrımına getiren, daha önce bağladığımız şeylerdir. Saygısızlık etmesinler.’

sarayduzuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu