Teknoloji

Microsoft, ChatGPT’nin Kuzeni “Bing Chat”in Adını Değiştirdi: İşte Yeni Adı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz akşam şunları duyurdu: Microsoft Ateşleme ” adlı etkinliğini gerçekleştirdi. NVIDIA CEO’sunun katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte çoğunlukla yapay zeka teknolojileri hakkında açıklamalar yapıldı. Yapay zekayla desteklenen Microsoft, son teknolojilerBu etkinlik kapsamında duyuruldu.

Microsoft’un son kullanıcıya ulaşan en bilinen yapay zeka araçlarından biri, BingChat . ChatGPT’yi bugünlere getiren şirketin arama motorunun GPT modeliyle eğitilen Bing Chat, kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlayan bir sohbet botu olarak hizmet veriyor. Microsoft, Ignite etkinlikleri kapsamında bu sohbet botunun lansmanını duyurdu. adını değiştirdiaçıkladı.

Bing Chat’in adı “Yardımcı Pilot” oldu

Microsoft, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Bing Chat’in adının ” yardımcı pilot ” olarak değiştirildiğini duyurdu. Kullanıcılar önümüzdeki günlerde Bing Chat’e girdiğinde aslında Copilot ile karşılaşacak. Peki, Microsoft, Neredenböyle bir karar mı aldın?

Birkaç ay önce Microsoft, Copilot adlı yapay zeka teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji Microsoft’tan tüm ürün ve hizmetler için “Asistan” olarak çalışıyor. Bing Chat’in adının Copilot olarak değiştirilmesinin nedeni de aslında bu. Microsoft bu kararı verdi çünkü kullanıcıların kafa karışıklığını önlemesini ve Copilot ismine daha aşina olmasını istedi. Elbette piyasanın en bilinen sohbet botu ChatGPT ile isim benzerliği de bu nedenledir. ortadan kayboldu.

Microsoft, isim değişikliğiyle Copilot’u başlattı kullanım açısından da bazı değişiklikler yaptı. Şirket artık kurumsal müşterilerine ait bilgilerin gizliliğini daha etkin bir şekilde koruyacak. Sözleşmeye eklenen “ticari verilerin korunması” maddesi ile kurumsal müşterilerin verileri saklanacak ve makine toplama işleminde kullanılmayacaktır. Ticari verilerin korunmasını içeren değişiklikler, 1 Aralık 2023Tarihsel prestijiyle geçerli olacak.

Microsoft Ignite etkinliğindeki tüm duyurular için:

haberkonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu