Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri’de Doğu Türkistanlılarla bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri’de Özgür Doğu Türkistanlılar Derneği’nde Doğu Türkistanlılarla bir araya geldi.

Kayseri’de seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Özgür Doğu Türkistan Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Lideri Sadullah Doğutürk ve dernek yönetimi tarafından karşılanan İsmail Özdemir, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Doğu Türkistanlılarla da sohbet etti.

“Ata yurdumuzdan gelen Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin kalbimizde yeri ayrıdır” diyen Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de Doğu’nun sorunlarının çözümüyle yakından ilgilendiğini söyledi. Türkiye’de yaşayan Türkistanlılar.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Önder Özdemir, Özgür Doğu Türkistan Derneği Başkanı Sadullah Doğutürk’ten Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistanlı göçmenlerin yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi alarak, “Kardeşlerimizin bu dertleriyle bizzat ve yakından ilgileneceğim. Milliyetçi Hareket Partisi olarak hemşehrilerimizin her zaman yanındayız.” .

Hür Doğu Türkistanlılar Derneği lideri Sadullah Doğutürk, yapılacak projelere ilişkin belgeleri Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir’e takdim etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu