Yaşam

Kazım Metehan Ayasbeyoğlu: KMK Art ile depremzedelerin yanındayız

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yol açtığı yıkımın ardından tüm Türkiye depremzedeler için seferber oldu. Sanat dünyası beyin sarsıntısının yaralarını sanatla sarmaya çalışıyor. Özel projelerden elde edilen gelirler deprem bölgesine aktarılırken, depremzedelerin afet psikolojisinden bir an olsun uzaklaşması için projeler hayata geçiriliyor. KMK Sanat (Kazım Karabekir Kültür Merkezi), sallanan bölge vatandaşlarına kendilerini güzel hissettirecek projelerden birini hayata geçirdi.

ÜCRETSİZ İZLEYEBİLİRLER

Erenköy’de Kazım Karabekir Paşa Sokak’ta bulunan KMK Sanat’ın başarılı oyuncusu ve genel sanat yönetmeni Kazım Metehan Ayasbeyoğlu, 6 Şubat’tan sonra bölge halkına maddi yardımda bulunarak depremzedelere yardım elini uzattı. Ayasbeyoğlu, deprem bölgesinden İstanbul’a gelen afetzedelere KMK Sanat’ın kapılarını açtı. Ayasbeyoğlu, “Deprem mağduru vatandaşlarımızı KMK Sanat’ta misafirimiz olarak ağırlıyoruz. Konserlerimizi ve diğer etkinliklerimizi ücretsiz izleyebilirler.”

SANAT İYİLEŞTİRİR

Kazım Metehan Ayasbeyoğlu, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen gerçekten büyük bir felaket yaşadık. Mali olarak elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bundan sonra depremzedelerimize moral vermek, psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak ve yaşadıkları stresten kurtarmak bizim görevimiz. Her zaman söylerim; sanat iyileştirir. Sanatın her alanına dokunduğumuz KMK Sanat’ta depremzedeleri ağırlıyor, bir nevi ‘sanat terapisi’ ile kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyoruz.

hanihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu