Haber

Kayseri ulaşım ağını genişletiyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında vatandaşların konforunu ve hızlı ulaşımını en üst düzeyde sağlamak için çalışıyor.

TALAS’TAN BAŞLAYARAK 10 MAHALLEDEN GEÇEREK KENT HASTANESİNE ULAŞIYORUZ

Bu kapsamda yeni güneybatı çevre sınırı olan 18 numaralı yeni hat hayata geçirilmiştir. Mevlana Mahallesi’nden başlayıp 10 mahalleden geçerek Kayseri Şehir Hastanesi’ne ulaşacak.

Kayseri Ulaşım A.Ş. uzman planlama ekiplerinin sürdürülebilir, hızlı ve konforlu ulaşım ağı çalışmaları kapsamında hayata geçirilen 18 numaralı güneybatı çevre hattı, mahallelerin ortasına kadar ulaşımı mümkün kılarken, hedef noktaya bir noktadan ulaşma olasılığını ortaya koyuyor. şehir merkezine gitmeden alternatif rotalar.

SPIDERNET TOPLU TAŞIMA SINIR MODELİ

Dünyanın birçok büyük şehrinde uygulanan örümcek ağı toplu ulaşım hattı modeline uygun olan bu bordürler ile yolcuların ulaşım imkân ve kabiliyetleri çeşitlendirilmekte ve şehrin her noktasına ulaşımları kolaylaştırılmaktadır.

Yeni hatların hareket saatleri kayseriulasim.com veya taşınabilir uygulama üzerinden takip edilebilir.

Öte yandan yeni hattın hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayserili vatandaşlar, “İnsanlara çok yakışıyor, çok güzel bir şey, Büyükşehir Belediyesi’ne buradan teşekkür ediyoruz” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu