Teknoloji

İşte bir karıncanın başarısız ‘elmas soygunu’ kameralara böyle yakalandı

Dünyanın en küçük elmas hırsızı, 2018 yılında bir karıncanın elmas çalmaya çalıştığı bir soygun sırasında engellendi. evet yanlış okumadınız Elmas çalmaya çalışan karınca yakalandı.

Karıncanın yiyecek zannederek yuvasına götürmeye çalıştığı elmasın kesiği kabaca 0,5 karattı; kalitesine göre yani Yaklaşık 1.000 $ için alıcı bulabilir. Karıncanın elmayı nasıl “çalmaya” çalıştığını aşağıdaki resimde hemen görebilirsiniz.

Karıncalar iyi toplayıcılar olarak bilinirler ve ” değerli ganimetlerle Evlerine dönmek için çevrelerinde uzun mesafeler kat ederler. Karıncalar, yiyecek aramak için dışarı çıkmanın yanı sıra, çöpleri ve ölü karıncaları koloninin dışına taşıyarak her şeyi inançlarında tutmaya çalışırlar.

Karıncalar da koloni için ihtiyaç duydukları maddeler Onları toplar ve yer altı inlerine taşırlar. Karıncalar kendilerinden çok daha büyük nesneleri taşımalarıyla ünlüdür. Öte yandan küme halinde işbirliği yaptıklarında çok daha büyük besin modüllerini yuvalarına taşıyabilirler. Araştırmalar, bunun çıkarma sürecine dahil olduğunu ve gerçeği doğru yöne çekerek kümeye rehberlik ettiğini göstermiştir. “gözcü” karıncalarbaşarılı olduğunu kanıtladı.

Karıncalar, etrafa tohum taşıyarak bitkilerin yayılmasına yardımcı olan çevre savaşçıları olarak da bilinirler. Bundan dolayı bazı” suç dolu bir hayat”, çoğunlukla çalışkan ve dürüst hayvanlar oldukları açıktır.

muradiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu