Haber

İSTANBUL VALİSİNİN MANEVİ OĞLU OLDUĞUNU SÖYLEYEREK DOLANDIRICILIK YAPAN zanlıya 10 YIL HAPİS İSTENDİ

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya’nın evlatlığı olduğu vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen zanlı Erdal O. hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre zanlı Erdal, müşteki Bekir Ş’ye teknesini Sarıyer’de kıyıya bağlaması için yardım edebileceğini söyledi. Bunun üzerine müşteki, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın manevi oğlu olduğunu da iddia eden zanlı Erdal Ö’ye 24 Kasım 2022’de banka hesabına üç kısım halinde 9.500 TL gönderdi. Şikayetçi Bekir Ş. O da elden 5 bin TL verdi ama şüphelendi ve aldığı para karşılığında söz verdiği hiçbir yardımı yapmadı.

VALİ ŞİKAYETÇİ

İddianamede, zanlıyı tanımayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi. İfadesi alınan zanlı Erdal Ö, kendisini valinin evlatlığı olarak tanıtmadığını belirterek suçlamaları reddetti. İddianamede, zanlının müştekiyi dolandırıcılık eylemleriyle aldattığı gerekçesiyle “kamu görevlileriyle ilişkisi olduğu belirtilerek iş sözü vererek dolandırıcılık” hatasından 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. “. Şüpheli Erdal O., önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu