Yaşam

Irina Miroshnichenko kimdir?

Irina Miroshnichenko 24 Temmuz 1942’de Sibirya’da doğdu. 1961’de Moskova Sanat Tiyatro Okulu’nu kazanan Miroshnichenko, ilk sinema filmini üçüncü sınıfta yönetmen Georgiy Daneliya’nın “Moskova’da Yürüyorum” filmiyle yaptı. Sanatçı aynı zamanda Sovyet devlet televizyon kanalında çeşitli programlar sundu.

1978 yılında Azerbaycan asıllı Sovyet yönetmen Ejder İbrahimov, Miroşnichenko’ya Ferhat ile Şirin/Bir Aşk Masalı filminde Servinaz rolünü teklif etti. Yapımcı Sabah Duru ve eşi Yılmaz Duru’nun imzasını taşıyan sinema, 1000’den fazla kişi tarafından izlendi. 1978’de Sovyetler Birliği’nde 25 milyon kişi sinemalarda. Kompozisyonunu Azerbaycanlıların yaptığı filmde Şoray ve Miroşnichenko’nun yanı sıra Faruk Peker, Yılmaz Duru, Alla Sigolava, Armen Djigarhanyan, Anatoli Papanov, Vsevolod Sanayev ve Adil İskenderov rol aldı. Sovyet besteci Arif Melikov.

Şoray, ‘Sinemam ve Ben’ adlı kitabında bu sinemanın çekimleriyle ilgili anılarını anlatırken, atların ölümüne üzüldüğünü ifade etti. Çekimler sırasında sanatçı “Spasibo” (Teşekkürler), “Siyomka” (Çekim), “Harosho” (İyi) gibi Rusça kelimeleri öğrendiğini anlattı.

haberbeytussebap.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu