Haber

İnegöllü sporcular Dünya Şampiyonasında

“İnegöl Spor Şehri” diyerek gençlere verdiği önemle sporcu yetiştirmeye devam eden İnegöl Belediyesi, 55 ilden 800 sporcunun katıldığı U14 Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban göreve geldiği günden bu yana gençlerin spor alanında kendilerini daha da geliştirmeleri için sağladığı imkanlar kente değerli kazanımlar getirmeye devam ediyor. Yarışa 5 kupa ve 18 madalya ile damgasını vuran İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Takımı, 9-11 Haziran tarihlerinde Amasya’da düzenlenen ve 55 ilden 800 sporcunun katıldığı U14 Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

İNEGÖLLÜ 4 SPORCU ÜLKEMİZİ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA TEMSİL EDECEK

İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Grubu sporcuları Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah 2022-2023 Milli Kadroya seçilerek katılacakları milli grup hazırlık kampının ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında hem ülkemizi hem de şehrimizi temsil edecekler. 13-20 Haziran ortasında Bolu’da. .

”EN ÖNEMLİ YATIRIM; GELECEĞİMİZİN GARANTİSİ GENÇLERİMİZE YATIRIMDIR”

İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Takımı sporcularını tebrik eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Oryantiring grubumuzu başarılarından dolayı kutluyorum. Antrenörleri ile birlikte şehir şehir müsabakalara katılıyorlar ve gittikleri her yerden başarı ile dönüyorlar. İlk günden beri en değerli yatırımın geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yapılacak yatırım olduğunu vurguluyoruz. Bugün bu yatırımların meyvelerini daha çok gördük. Belediyecilik çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak spor faaliyetlerimizi yoğunlaştırıyoruz. Çocuklarımız işte gördüğümüz başarıyı spor eğitimlerini sıfırdan alarak elde ediyorlar. Antrenörlerimizi ve sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ederiz. Milli Kadroya seçilen Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah isimli sporcularımızı da tebrik ediyorum. Hem ülkemizi hem de şehrimizi Avrupa’da ve dünyada temsil edecekler. Kendilerine katılacakları şampiyonalarda başarılar diliyorum. Grubumuzla her zaman gurur duyuyorum’ dedi. ‘söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mesudiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu