Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan sel bölgesine geçmiş olsun

İçişleri Bakanı Yerlikaya, vatandaşlara geçmiş olsun diledi

Van Valisi Ozan Balcı sel bölgesinde incelemelerde bulundu

VAN – Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ozan Balcı, Özalp ilçesinde selden zarar gören alanda incelemelerde bulunduktan sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı arayarak bahisle ilgili bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, muhtar ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Saray Kaymakamı Yunus Ataman ile birlikte sel baskınının yaşandığı Özlap ilçesine bağlı Aşağı Tulgalı Mahallesi’ne gitti. İşte Vali Balcı ve beraberindekiler

Özalp Kaymakamı M. Emin Nasır, mahalle muhtarı Latif Tank ve mahalle sakinleri karşıladı. Özalp Kaymakamı ve mahalle muhtarından bilgi alan Vali Balcı, hasarın en kısa sürede karşılanacağını söyledi. Selde herhangi bir can kaybının olmadığını, zirai zararın olduğunu belirten Balcı, “Yaklaşık 150 koyun ve keçimiz telef oldu. 5-6 evin bir kısmını su bastı. Kaymakamlığımız, İl ve ilçelerden ekiplerimiz. İlçe Tarım ve Orman müdürlükleri zararları tespit etmeye başladı.Vatandaşımızın yanında olacağız.Devlet olarak yanlarındayız.Eksiklerini ve kayıplarını telafi edeceğiz.Çok şükür can kaybı olmadı.İhaleye geldik. vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunar, buradan hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

“İçişleri Bakanı Yerlikaya, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu”

Vali Balcı, vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı arayarak konu hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, muhtar ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bakan Yerlikaya, “Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Rabbim tekrarından korusun. Valimiz, jandarmamız, AFAD ve diğer kurumlarımız zayiatı tespit ettikten sonra biz de devlet ve hükümet olarak gereğini yapacağız. Biz en herhangi bir can kaybı olmamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Çok teşekkür ederim. Acil şifalar dilerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu