Haber

DEVA Partili Sadullah Ergin’in savunması: FETÖ ile mücadelenin en önemli aktörü

ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere odaklanmış durumda.

Seçim ortamına girilmesiyle birlikte siyasetin gündemi de hareketlendi.

Partilerin milletvekili belirleme süresi geçen Pazar günü dolmuştu.

Milletvekili adayları için aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim süresi 9 Nisan Pazar günü saat 17.00’de sona erdi.

CHP’den aday gösterilen küçük partiler

Listeler açıklanırken, CHP listelerinden DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti aday gösterildi.

Özellikle eski AK Partililerin aday gösterilmesi CHP tabanında büyük rahatsızlık yarattı.

Sadullah Ergin’in adaylığına CHP tepkisi

Milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından adaylar arasında en çok konuşulan isim eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin oldu.

İttifak protokolü kapsamında CHP’nin kalesi olarak bilinen Çankaya’nın da içinde bulunduğu Ankara 1’inci bölgesinden Sadullah Ergin’in adaylığı tepki çekti.

Ankara Masası Gündem Özel programında Gürkan Zengin’in konuğu DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin oldu.

Şahin, Ergin’i savundu

İdris Şahin’in gündeminde CHP listelerinden DEVA Partisi’nin Ankara 1. ilçe kontenjanından aday gösterilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e yönelik eleştiriler yer aldı.

İdris Şahin, Sadullah Ergin’e yapılan itirazların içi boş itirazlar olduğunu belirtti.

“FETÖ ile mücadelede en önemli aktörlerden biri Sadullah Ergin’dir”

Sadullah Ergin, FETÖ ile mücadelenin en değerli aktörlerinden biridir.Şahin dedi ki:

Sadullah Ergin Bey’in bakanlığı döneminde görevden aldığı üst düzey bürokratların hepsi ya yurt dışında ya da cezaevinde. Göreve atanan tüm bürokratlar şu anda Çankaya Köşkü’nün en uğrak yerinde. Boş bir itiraz. Bakın, bu çok boş bir itiraz. FETÖ ile mücadelede en önemli aktörlerden biri Sadullah Ergin Bey’dir. Bu isimlerin yargıdan çıkarılması bakanlık yaptığı dönemde başladı.

“Kişiliğine, dürüstlüğüne ve insanlığına kefilim”

Ergenekon davası sürecine ilişkin Ergin hakkında eksik bilgi bulunduğunu vurgulayan İdris Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

2008 yılında bu süreç başladığında Küme Başkan Vekili Sadullah Ergin Bey idi. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin. Ve 11. Dalga olarak anılan konuya kadar Ergin Bey’in bakanlığı dillere destan değildi. Ancak 2015’ten beri milletvekilliği dışında kalan ve son 3 yıldır 6’lı masanın en değerli aktörü olan, arabuluculuk yapan Ergin Bey hakkında haksız bir suçlamada bulunulması asla kabul edilemez. tüm bu yükü Ergin Bey’in sırtına yüklediğiniz ve 21 yıldır iktidarda olanlardan hesap sorulduğu için parti çıkarlarına. yapmıyoruz Ergin Bey çocukluğundan beri Milli Görüş çizgisinden gelmiş bir siyasetçidir ve baktığınız zaman o dönem il başkanı olan Hataylı bir isimdir 3 partisi kapatılmıştır. 14,5 yıl milletvekilliği ve 5 yıl bakanlık ile taçlandırılmış bir kişiye yönelik böyle bir suçlamayı kabul etmemiz mümkün müdür? Partimizin kurucusu, genel sekreterlik yapmış ve halen örgütün başkanı olan bir büyüğümüzdür. Siyasette çok kişiye kefil olamazsınız. ben çok netim Kişiliğine, dürüstlüğüne ve insanlığına kefilim. Aşağıda imzalıyorum. Çankaya’yı sonuna kadar hak eden bir siyasetçidir ve Türkiye’nin neresine gönderirseniz gönderin üzerine zerre toz konmayacaktır. Bunca yıllık siyasi tarihin ardından, asla bir kuruşluk parayla etiketlenmemiş dedikodudan başka bir şey değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu