Haber

DEPREM BÖLGESİ OSMANİYE BÖLGESİNDEKİ BARAJ VE BAKLALARDA İNCELEME

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, depremde hasar gören Hasanbeyli ilçesindeki Kalecik Barajı ile Bahçe ilçesindeki Arıklıkaş Göleti’ni ziyaret etti. Vali Yılmaz, her iki bölgede de çalışmaların başlatıldığını ve en kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

Vali Erdinç Yılmaz, ilk olarak 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depreminde hasar gören Kalecik Barajı kretinde incelemelerde bulundu. Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt ile birlikte incelemesini sürdüren Vali Yılmaz ve DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

BARAJ ÜZERİNDEKİ YOL GÜVENLİK NEDENİYLE KAPATILDI

Vali Yılmaz, “Artık Kalecik Barajımızın gövdesinin bulunduğu yerdeyiz. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde maalesef barajımızın üst kısmı hasar gördü. Bu bölümde şu anda gerekli projelendirme çalışmaları yapılıyor. Gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Şu anda barajımız için bir tehlike oluşturmuyor. Ancak barajın güvenliğine uygun olmayacağı için yol kullanıma kapatıldı. En kısa sürede ihalesinin yapılıp tekrar hizmete açılacağını söyledi.

ARIKLIKAŞ GÖLETİ TAMAMEN YENİLENECEK

Vali Yılmaz daha sonra Bahçe ilçesindeki Arıklıkaş Göleti’nde incelemelerde bulundu. Şube Müdürü Mehtap Eker’den çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Yılmaz, “Kahramanmaraş Pazarcık’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde Bahçe ilçemiz Arıklıkaş Göleti’nde önemli bir yırtılma ve hasar meydana geldi. Burada da çalışmalarımız başladı. Proje çalışmaları devam ediyor. Burası tamamen yenilenerek tekrar vatandaşımızın hizmetine sunulacak. Şu anda çalışmalar devam ediyor dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu