Haber

Avusturya’daki evinde “çocuk istismarı içeren görüntüler” bulan oyuncu kovuldu

Avusturya’da 274 yıllık geçmişe sahip ülkenin en eski tiyatrosu Burgtheater, evinde çocuk istismarı görüntüleri bulunan oyuncu Florian Teichtmeister’i görevden aldı ve oynadığı oyunu sahneden kaldırdı.

Tarihi tiyatro, Viyana Bölge Savcılığı’nın yaptığı soruşturma kapsamında ülkenin ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Teichtmeister’in evinde çocuk istismarı içeren 58 bin parça görsel malzeme bulunması üzerine oyuncuyla yollarını ayırma kararı aldı.

Tiyatronun internet sitesinden yapılan açıklamada, rol aldığı oyunun Teichtmeister’in konutunda çocuk istismarı içeren görüntülerin bulunması ve oyuncunun bu konudaki itirafları nedeniyle yayından kaldırıldığı bildirildi.

Bu ortamda uzmanlar, ünlü oyuncuya yöneltilen suçlamaların 13 Ocak’ta kamuoyuna duyurulmasını, tiyatronun oyuncu hakkındaki kararının geç kalındığını eleştirdi.

Viyana Bölge Savcılığı, ünlü oyuncunun evinde çocuk istismarı içeren 58 bin görsel verinin elde edildiğini, söz konusu görüntü ve fotoğrafların 22 farklı cihaza kaydedildiğini duyurdu.

Savcılık, oyuncunun söz konusu suçlamalar nedeniyle 15 Şubat’ta hakim karşısına çıkacağını duyurdu.

habernarlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu