Haber

Afyonkarahisarlı çocuklar kumbaralarını depremzedelere bağışladı

Afyonkarahisar’da ilkokul öğrencileri kumbaralarındaki paraları, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgedeki depremzedelere bağışladı.

Beyyazı İlkokulu’nda öğrenim gören bir grup öğrenci kumbaraları, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ve okul yöneticileriyle birlikte şehir merkezindeki bir bankaya geldi.

Burada öğrenciler sırayla kumbaralarındaki tüm parayı bir masaya boşalttı. Bankacıların saydığı paralar AFAD hesabına yatırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sünnetci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyyazı İlköğretim Okulu’ndaki tüm küstah öğrencilerin kocaman bir alkışı hak ettiğini söyledi.

Sünnetci, depremin ardından okulda başlatılan kampanyanın ardından öğrencilerin kumbara ile para biriktirmeye başladığını söyledi.

“Bugün minik öğrencilerimiz kumbaralarını AFAD hesabına bağışlamak için bankaya geldiler. Kumbaralardan yaklaşık 20 bin lira çıktı. Depremzedelerimize bu anlamlı bağış için tüm öğrencilerimizi ve okul yönetimini tebrik ediyorum.

Beyyazı İlkokulu Müdürü Serkan Çelik, öğrencilerin kendi harçlıklarından kumbaradaki parayı biriktirdiklerini, bugün yaptıkları bağışla büyük bir iş başardıklarını söyledi.

torbali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu